Борислав Митов е земеделски производител, отглежда 45 000 дка със зърно. 
 
 
Носител е на наградата „Еврика“ за 2015 год. за най-добър млад фермер. За него земеделието е наследствен поминък. Баща му Божидар Митов - известен зърнопроизводител в Североизточна България, и сега продължава да оре и сее големи площи. Синът е достоен наследник на бащата.
 
За това говорят и останалите му награди за  нови технологии и иновативни постижения и за най-динамичната компания в сектор земеделие. След завършването на Аграрния университет в Пловдив той създал своето стопанство в землищата на Омуртаг и Антоново. 
 
 
„Цялата фамилия се занимаваме със земеделие. Стараем се да има приемственост. Баща ми започва през 1089 г. Той си има отделно стопанство в община Търговище“, разказва Борислав, който отглежда само зърно – пшеница, ечемик, царевица, слънчоглед. 
През 2010 г. Се заема с работа в Антоново и Омуртаг, като преди това е бил изпълнителен директор на „Сортови семена“ Търговище. 
„Там се занимавах изцяло с търговия главно на български семена. Сега вече и с чужди“, отбелязва Митов пред БНР. Според него, за да имаш успех в зърнопроизводството трябва да си постоянен. 
 
„Всяка година е различна и няма година, в която всичко да се получи както трябва. В някоя година пшеницата ще е добре, слънчогледът ще е зле или обратното. Тази година царевицата е добре, в сравнение с пшеницата, която е зле като резултати“, посочи Митов, като добави, че в цяла България резултатите не са добри. 
 
„Лично аз не се старая да постигам максимални резултати, защото като обем е много голямо и не мога да постигна върховите резултати, които постигат по-малките земеделци. Така мога да изпълня всичко в срок. Много често се случва да обработвам някои от площите извън агротехническите срокове заради обема. Ако съм малък стопанин, ще гледам обратното – върхови резултати, изпълнение в точно определените срокове“, добави земеделецът. 
 
В момента навлизат нови технологии, които тепърва в близките години ще се наложат – използване на междинни култури, пръскане с бактерии за обогатяване на почвата, по-малко обработки, коментира Борислав Митов. Според него в близките години тези техники и практики ще започнат масово да се използват от стопаните. 
 
Земеделците често се сблъскват с проблеми като слаба реколта, климатични проблеми. 
„Вече над 10 години се занимавам със земеделие и вече като че ли не изживявам така тежко загубите. В началото по-тежко се приемат нещата. Има ситуации, в които нищо не може да се направи“, споделя той, като добавя, че екип в стопанство се гради с години и е важно всеки да допринася. 
 
Като всеки български земеделец и той има кредити към банките, за да може да работи. 
„Машините са скъпи, за да можеш да си позволиш със собствени средства да ги купуваш. Това е много трудно, а и кредитите си влизат в този разход. Трябва горе долу да се поема някакъв оптимален риск, не може на риск да се правят нещата“, обобщи Борислав Митов.