о

С какви документи се доказва реализация на плодове и зеленчуци за субсидии? (ВИДЕО)

Документите се предоставят в областните дирекции на ДФЗ в срок от 1 до 31 януари 2016 година

19.11.2015 | Коментари: 3 | 86287 прочитания
Автор: Фермер.БГ
С въвеждането на новите схеми за обвързано подпомагане по схемите за плодове и зеленчуци се променя и изискването продукцията да се доказва с издаден сертификат от Българската агенция по безопасност на храните.
 
За доказване на минимални добиви се използва един от следните документи за реализация:
 
Фактури за изкупена продукция;
Кантарни бележки;
Складови разписки;
Договори за покупко-продажба;
Приемо-предавателни протоколи.
 
Всеки един от тези документи е достатъчен сам по себе си, уточни на семинар Кристина Йорданова от Дирекция Директни плащания в МЗХ. Документите се предоставят в областните дирекции на ДФЗ в срок от 1 до 31 януари 2016 година. 


 
В документите трябва да се съдържа следната информация:
 
наименование и номер, съдържащ арабски цифри; 
дата на издаване; 
наименование, адрес и номер за идентификация по чл. 84 от ДОПК на издателя и получателя;
предмет и стойностно изражение на стопанската операция;
име, фамилия и подпис на съставителя.
 
 
 
© 2015 Всички права запазени. Позоваването на Фермер.БГ е задължително!

Коментирай

Моля, въведете Вашето име!
Моля, въведете вашият коментар!
Моля, потвърдете, че не сте робот!

Редакцията на Фермер.БГ не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Коментари

  • inna05
    21.11.2015, 8:57
    другарчета идеята с тези документи е отново"мижем да те лажем".търговията с плодове и зеленчуци и по борси и пазари си е меко казано 90% в сивия сектор.нашите управляващи нямат интерес тя да изсветлее,понеже те стоят зад дънпинговия ,контрабаден внос.
  • ara58
    20.11.2015, 17:42
    Произвеждам и продавам на пазара. Заплатил съм такса на пазара за масата, за кантара и т.н. Тъй като съм производител, не ми искат касов апарат. То и на търговците толкова искат, но това е друг въпрос. Как разсъждавам: Подавам си документите заедно с декларация, и т.н. Очаквам някакви пари... И Не ми вярват на декларацията и пари НЯМА. След няколко месеца трябва да изготвя данъчна декларация и да плащам съответния данък. Ако приложа същата декларация, щото реално съм взел пари за продукцията, която съм продал, дънъчните ще я приемат с кеф и съответно ще обложат със съответния данък. Е, как веднъж се признава, друг път не се признава декларацията. Та затова питах, ще се съдим ли!
  • ara58
    19.11.2015, 22:28
    Ами ако съм продал продукцията си на кооперативния пазар? Ще се съдим ли?

Последни новини